Autoškola bola založená ako súkromná firma na návrh pána Ivana Humaja st.13.08. 1990. Spoločníkom sa stal jeho dlhoročný spolupracovník z autoškoly Zväzarmu, pán Kamil Šujan. Podnikali pod obchodným menom Humaj – Šujan do roku 2001, kedy p. Šujan odišiel do dôchodku.

Činnosť zahájili v prenajatých priestoroch ( dnešná obchodná akadémia ) v Prievidzi. Začínali so Š-136 Favorit, neskôr sa vybavenie rozšírilo o ďalší automobil Š – 105 a o motocykel Jawa 350. Začiatkom roku 1991 sa vozový park rozšíril o autobus, traktor, nákladný automobil PV3S a o malý motocykel Simson.

V roku 1992 zakúpil p.Humaj st. objekt za sídliskom Kolotoč, pri čistiacej stanici, do ktorého sa autoškola presťahovala a kde sídli dodnes ( Sadová 2 ).

V januári 2000 Ivan Humaj st. zomrel a pokračovateľom živnosti autoškoly sa stala jeho manželka Ľudmila Humajová, pod obchodným menom „ Autoškola Ivan Humaj“, ktorá bola majiteľkou autoškoly do roku 2007. Následne autoškolu prevzal ich syn Ivan Humaj, ktorý je jej majiteľom dodnes.

V súčastnosti disponujeme týmito priestormi:

$

učebňa 1 pre 12 žiakov

$

učebňa 2 pre 30 žiakov

$

autocvičisko

Vedľa hlavnej budovy sa nachádza parkovisko pre zamestnancov firmy, návštevy, účastníkov školenia vodičov a pod..

Okrem učební na Sadovej 2, výučba teórie sa uskutočňuje v prenajatých priestoroch na ul. Moyzesa 2 ( staré mesto oproti OD Vtáčnik ).

R

Vozový park autoškoly

N

osobné auto fiat grande

N

osobné auto škoda Karoq – manuál

N

osobné auto škoda Karoq – automat

N

motocykel Honda 125

N

motocykel Honda 500

N

motocykel Honda 600

N

traktor Zetor

N

nákladné vozidlo Iveco turbo star

N

autobus Karosa

N

prívesné vozíky a príves